תכנון גינות גג

כמו בכל תכנון עיצוב גינה, על אחת כמה וכמה תכנון גינת גג דורש תכנית מוקפדת במיוחד. כמו כן, כדאי להיאזר במידה של אורך רוח, סבלנות ויכולת התמדה כיון שקיימים מכשולים ובעיות שעשויות לצוץ בדרך, בשל התנאים השונים שקיימים בגג.

חלק מהמכשולים שקיימים בגינת גג הם: הערכת משקל גבולות- שלא תיווצר מסה כבדה שתסכן את רצפת הגג מקריסה. גם לשכנים שגרים יחד אתכם באותו הבניין יש צד בנושא, לכן חשוב מאוד ליידע אותם בתכנון ולשתף אותם וכמובן לקבל את הסכמתם לאחר שאתם חושפים בפניהם את מגוון היתרונות הרבים בבניה של גינת גג.

תכנון גינות גג

תכנון גינות גג מחייב תכנית טובה. והתמדה, כי ישנם מכשולים רבים בשביל לשתול את הגינה שאתם חולמים בגג שלכם, כולל הערכת משקל גבולות ולקרוא ומגבלות של מס הקטנות של אם אתה אוהב בבניין רב קומות, אתה גם צריך להציג לשכנים שלך  שלך את היתרונות והחסרונות של הקמת גינות גג. מסכימים על חלוקת כספים עבור הפרויקט. בינתיים, אתה צריך לתכנן תכנית. במהלך תכנון גינות גג יש לתכנן את התשתיות וגם יש לקחת בחשבון מתי לבצע את גינות הגג חייב להיות בחשבון.

חסרונות ויתרונות של גינת גג

אין ספק שמדובר באתגר להפוך את הגג לנווה מדבר, אך זה אפשרי. יתרון מובהק שיש בגינות גג הוא הנוף העוצר נשימה, האופק והשקט שמגיע מהגובה הרם. אך ישנן גם לא מעט בעיות שחשוב להיות ערים להן ולדעת איך לאכוף אותן ולטפל בהן בתבונה.

חסרון שנובע בעקבות הגובה של גינת הגג הוא הרוח החזקה שלעתים יכולה להחריב ולהרוס צמחייה. הטמפרטורות הקיצוניות (חום/קור) הן בעלות השפעה גבוהה יותר מאשר גובה של גינה שהיא בנויה על הקרקע. יתרון נוסף שיש בגינת גג הוא אור השמש שמגיע ישירות לצמחייה. חיסרון אחר בגינות גג הוא בכל מה שקשור למערכת ההשקיה, מערכת זו מן הסתם תהייה שונה ממערכת השקיה בגינה רגילה ויש צורך להגדיר אותה על פי טיימר ולהשקות קרוב לפני השטח על מנת למנוע בזבוז של מים.

מומלץ יהיה להשקות בעזרת קוצב הזמן בשעות הבוקר המוקדמות, אלו שעות הכי אופטימליות להשקיה. עוד שיקול חשוב הוא האדמה, סחיבה של אדמה שמתאימה לתנאי הגג. לא מומלץ יהיה לגרור את כל הפסולת והלכלוך של הגג לגינה שאתם מייצרים.

תכנון גינת גג מצריך מחשבה זהירה

במיוחד אם אתם מתכננים הכל מאפס. קחו עצה מומחה לפני תחילת העבודה. אחד היתרונות של הקמת גינות הגג הוא הנוף הרחב - זה קצת כמו גינון על ראש גבעה - אבל אתה גם יש בעיות דומות עם הרוח בגובה הגג. וטמפרטורות יהיה קיצוני יותר מאשר בגובה פני הקרקע, מדי. ההזדמנות הגדולה שלה כדי להפוך נווה מדבר ירוק פרטית אסתכל מסקרן לכל מי להעיף מבט על זה - אבל רק מעטים ייהנו מקרוב.

אחד היתרונות של גינת גג הוא הגובה והגישה לצמחים אשרר יצטרכו הרבה אור שמש ישיר. משמעות הדבר היא התפתחות  טובה של הגינה, יתרון זה  של עיצוב גינות מסוג גג הוא גם צורך אסטרטגי להשקיה, יש להגדיר מערכת השקיה על טיימר. להשקות קרוב לפני השטח תסייע למנוע בזבוז מים, קוצב זמן תבטיח לנו להשקות בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הטמפרטורה אופטימלית. השקיה הוא אחד ההיבטים היקרים ביותר של התקציב כאשר אנו ניגשים לתחום תכנון גינות גג שיקול חשוב נוסף הוא אדמה. אתה לא רוצה לגרור את כל הלכלוך הישן של הגג לגינה שלכם.
עיצוב גינות ותכנון גינות גג של קליפורניה הנו יעיל, איכותי ומוביל לתוצאות הרצויות של לקוחות בואו להתרשם ממגוון עבודות שלנו וממספר רב של ממליצים לפגישת ייעוץ חינם בנושא תכנון גינות גג.

עיצוב גינות גג של חברת קליפורניה הן יעילות ומתבצעות בהשקעה מדוקדקת וקפדנית שמובילה לכדי גינה איכותית וקסומה יחד עם הרבה שביעות רצון של הלקוחות. ניתן להתרשם ממגוון גינות הגג שבוצעו עלי ידי חברת קליפורניה. מומלץ לפני כן לקיים מפגש היכרות ולקבל את כל הייעוץ, ההכוונה, את כל הפרטים והידע במה כרוך בנייה של גינת גג, שכן מדובר בגינה שדורשת רישיונות והיתרים שונים מאשר גינה רגילה על קרקע רגילה. אבל חשוב שתזכרו שלאורך כל התהליך, תהייה תמורה ניכרת וגדולה מגינות גג, הן תורמות לסביבה המון בכך שהן משפרות את איכות האוויר, מקטינות את אפקט איי החום, מנצלות את מי הגשם, ויוצרות משכן נפלא לבעלי כנף.

למידע נוסף וקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות כנסו עוד היום לאתר הבית שלנו ותהינו ממבחר שירותים במחירים אטרקטיביים.

קרא עוד: תכנון מפלים | תאורת גינה

עיצוב גינות | קליפורניה