עיצוב גינות נוי

לא מעט אנשים אשר רוכשים בית פרטי עם שטח אדמה לגינה, שואלים את עצמם כיצד לעצב את הגינה שלהם, כיצד להפוך את שטח האדמה שברשותם לגינת נוי. במאמר זה אנחנו נבחן מה הם הפרמטרים עבור עיצוב גינות נוי, מה הם הדברים שצריך להתייחס אליהם בצורה מקיפה.

לפני כן, חשוב להדגיש מספר נקודות:

ראשית, בכל שטח שעומד לרשותנו, שטח חיצוני הכוונה, אנחנו יכולים להקים גינת נוי. אנחנו לא זקוקים להרבה בשביל להפוך את השטח לגינה, אנחנו כן צריכים להשקיע בה לאורך כל הזמן, אך אנחנו יכולים להיעזר גם בשטח אדמה קטן בשביל ליהנות מהגינה שלנו.

שנית, בשביל לעצב בצורה נכונה ויעילה גינת נוי, רצוי מאוד לתכנן זאת בקפידה, רצוי עם מומחה בתחום של עיצוב גינות נוי. אם נעצב ללא תכנון וללא הקפדה על הפרטים, אנחנו עלולים לגלות שעיצבנו לא נכון, בצורה לא יעילה ובזבזנית ואנחנו עלולים להתייאש מהטיפוח של הגינה לאורך זמן, ואז היא פשוט תאבד מהיופי שלה.

שלישית, גינה זו עבודה לטווח ארוך. אנחנו לא יכולים לעצב גינה ולהניח לה, אנחנו צריכים לדאוג לטפח אותה כל הזמן. לכן עלינו לקחת בחשבון את שאלת העלויות השוטפות, שאלת הזמן העומד לרשותנו לשם כך וכן את השאלה האם באמת יש לנו סבלנות לכך.

אילו נקודות אמורות להשפיע על עיצוב גינת נוי?

ישנן מספר נקודות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן, כשאנחנו מבקשים לעצב את הגינה שלנו. אנחנו נתייחס לנקודות אלו בהקפדה.

ראשית, שאלת השטח. בסופו של דבר אופי הגינה ייקבע על פי השטח של הגינה. אם השטח גדול, נוכל לעצב אותה באמצעות מאפיינים רבים, אם השטח קטן, נאלץ להשתמש בפחות מאפיינים. שאלת השטח תשפיע על המבנה והעיצוב של הגינה.

שנית, מיקום הגינה. הכוונה, כמה שעות אור יש לגינה, האם הגינה נמצאת באזור עם משקעים רבים בחורף, אזור יבש או לח, וכן הלאה. כל אחד מהדברים הנ”ל ישפיעו על סוג הצמחים בהם נשתמש לעיצוב הגינה.

שלישית, אלו אלמנטים מיוחדים נרצה להציב או להתקין בגינה. יש מי שבוחר שהגינה שלו תהיה חלקה, כלומר רק צמחים ודשא, אחר בוחר שבגינה יהיו דקים, פרגולה ועוד. כל אחד מהאלמנטים האלה משפיע כמובן על תחום עיצוב גינות.

בנוסף, משך הזמן שיש לנו לעיצוב הגינה. ככל שנקצר תהליכים, נקטין עלויות ונוכל ליהנות יותר מהר מהגינה שלנו, ברור מאליו שאנחנו צריכים לקצר הליכים אך לעשות זאת בחוכמה מבלי לגרום נזק לגינה.

קרא עוד: תכנון גינות גג | גן יפני קטן