עיצוב גינות על הגג

עיצוב גינות גג הן למעשה מרפסות גג שעליהן פורחת לה גינה יפה ומקורית. הרבה אנשים שחיים בכרך מעוניינים ליהנות גם משטח ירוק ויפה במרפסת שלהם או על הגג. את זה ניתן לממש בזכות עיצוב של אדניות מעץ או כדים גדולים שמשלבים צמחיה רבה ואפילו עצים.

בהתאם לביקוש שגדל מדי שנה לגינות על הגובה, החלו לבודד את המרפסת והגג באיטום וניקוז שהוא מתאים במיוחד לשטח הזה וליצור גינה ממש כפי שקיימת גינה על הקרקע, ולהצליח לשלב בה דשא סינטטי ואלמנטים רבים נוספים.

גינה מעוצבת על הגג

עיצוב גינה על הגג מעניק מראה דומה מאוד לגינת קרקע כשהיתרון הוא הנוף שמבצבץ מהגובה. ניתן להסתיר עם הצמחייה את השכנים וליצור אינטימיות קסומה. מדובר בתחום מקצועי חדש בעולם עיצוב הגינות. חברות רבות מציעות למי שגר בדירות לגובה או למי שיש גג, לשדרג את הדירה באמצעות מרפסת גג פנורמית מעוצבת.

גינת גג היא גינה שממוקמת על גג הבניין. הרעיון הוא ליצור פינה ירוקה של טבע גם באזור כרך ששם ניתן להירגע ולהתרווח. כל מי שמתגורר בעיר לא נהנה מגינה זמינה שבה יוכל להירגע ולנשום. עיצוב גינות גג הוא המענה האולטימטיבי לצורך הזה. הגינה מורכבת מעיצוב שהוא מותאם לכל אחד ואחד בהתאם לצרכים שלו. ניתן להכיל בה דשא סינטטי, ספסל, עצים, צמחייה יפה, ערוגות פרחים גינת תבלינים ועוד. דבר חשוב ובריא במיוחד שמאפשרת סוג גינה זו מלבד המרגוע, הוא התהליך של פוטוסינתיזה שמחדיר חמצן נקי אל העיר. להלן היתרונות במרפסת או גינה על הגג

  • גינת גג או מרפסת יוצרת הפרדה מהמרחב החיצוני ומפחיתה רעשים ואבק שחודר לפנים חלל הדירה.
  • מרפסת גג מעניקה לכל מי שמתגורר בבית פרטיות, מכיוון שהיא לא שוכנת על הרחוב אלא נמצאת במעלה הבניין, כך שלא ניתן להציץ פנימה.
  • איכות החיים גדלה כשקיימת פינת מרגוע שתואמת לטבע וניתן ליהנות בה שעות ארוכות.
  • ניתן לגדל בה צמחי תבלין רבים.

אביזרי עיצוב גינות על הגג

היום יש אין ספור אבזור לגינה, ניתן למצוא שולחנות וכסאות רבים בעיצובים שונים שיכולים להתאים לכל סוג של גינה. גם תאורת הגינה התפתחה מאוד ומאפשרת אווירה קסומה ומיוחדת ואפילו חסכונית. ניתן ליצור פינות קסומות, מסלעה יפה ומקורית ולתחום את הכל בדשא סינטטי שהוא חסכוני ומשרה אווירה מושלמת לגינה על הגג או במרפסת.

קרא עוד: רעיונות לתכנון תאורת גינה | גן יפני למדיטציה

עיצוב גינות על הגג
עיצוב גינות על הגג