עיצוב גינות בפרדס חנה

עיצוב גינות בפרדס חנה

עיצוב גינות בפרדס חנה – עד לפני מספר שנים פרדס חנה היתה נחשבת עיירה מנומנמת ליד חדרה, לא שונה מעיירות אחרות באזור שלה, רחוקה מהמרכז, היא לא היוותה מוקד משיכה ולכן גם לא עוררה עניין גדול. אך מזה עשור או שניים, היא הפכה להיות עיירה שמושכת אליה משפחות צעירות רבות אשר עובדות במרכז הארץ אך לא מעוניינות לגור שם, הרבה בזכות העובדה שלרכבת ישראל יש תחנה באזור וכן נבנו בה שכונות חדשות של בתים פרטיים עם גינות. מה שהפך אותה במהלך הזמן ליישוב בורגני ברמה כלכלית טובה פלוס.

המעבר של משפחות צעירות לפרדס חנה, גרם כמובן לכך שלא מעט בעלי מקצוע החלו לעבור ליישוב או לפחות מצאו שם לא מעט עבודות בקרב התושבים החדשים, מאחר ולהם היו צרכים שונים. כך בין היתר אפשר למצוא לא מעט מומחים בעיצוב גינות בפרדס חנה. מאחר וכפי שציינו, חלק גדול מהבתים החדשים שנבנו הם פרטיים עם גינות, הרי שיש מי שצריך לעצב אותן, הן בשלב ההקמה שלהן והן בשלבים מתקדמים יותר.

עיצוב גינות בפרדס חנה הוא כמובן לא עניין שונה מאשר ביישובים אחרים, הנתונים אומנם משתנים ממבנה למבנה, בהתאם לגודל השטח, תנאי הסביבה וכן האפשרויות הכלכליות שעומדות בפני מי שמתגורר במקום ובכל זאת, סביר להניח, שכל מי שמתמחה בעיצוב גינות בפרדס חנה לא עושה משהו שונה באופן קיצוני מאשר מי שמתעסק בעיצוב גינות ביישובים אחרים.

ההבדל טמון באופי של המקום, סביר להניח שבערים גדולות אנחנו נמצא גינות אשר מעוצבות בצורות יותר פומפוזיות מאשר בפרדס חנה, אשר במהותה היא ישוב קטן, כפרי, משפחתי, וכך גם הבתים שבנויים בה, על כן גם הגינות הן בעלות אופי דומה. זו הסיבה שתושבי המקום יעדיפו או צריכים להעדיף לפחות, מומחים בעיצוב גינות מהיישוב או כאלה שעובדים בו זמן רב, הם מכירים את האופי המקומי ויודעים בדיוק כיצד לעצב את הגינות המקומיות, מה בדיוק הם אמורים להכיל, כיצד ניתן לשלב בין הגינות המקומיות למבנים השונים ואיך לא לשבור את הרצף של עיצוב הגינות בכל שכונה. אומנם כל אחד יכול לעצב את הגינה על פי רצונו, אך בשביל לשמור על אופי של שכונה מסוימת, כולל על אופי העיצוב שלה, רצוי מאוד שכל העיצובים יהיו בעלי אותו בסיס כשאותו רעיון צנוע ופשוט מלווה אותם. כך אפשר לשמור על האופי המקורי של המקום למרות שהוא גדל והתפתח והפך להיות כמו עיר קטנה.

קרא עוד: תאורת גינה | גנים יפנים