מה חשוב להוסיף לגינה?

היום, לעומת שנים אחורה, עולם עיצוב הגינה התפתח משמעותית. היום עיצוב גינה נחשב למקצוע בפני עצמו, כשההבנה שגינה היא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים שלנו ומהבית שלנו. לא מדובר רק בגיזום הדשא והשיחים, היום הגינה דורשת עיצוב, טיפוח ותחזוקה שוטפת, שכן היא הנוף והריהוט של הטבע ואנחנו נהנים ושוהים בה שעות רבות ביום ונוהגים לעשות בה מגוון שלם של פעולות.

מלבד היופי וההנאה שיש בגינה יפה ומטופחת, היא גם מעלה את ערך הנכס של הבית. היא המשך ישיר לחלל הבית ולכן הרבה אנשים נוהגים היום לעצב ולהשקיע בה. עיצוב גינות מיוחד חייב להתבצע על ידי מעצב גינות שהוא מיומן שמכיר את המלאכה ויודע כיצד להביא אות הגינה לידי גימור מושלם.

תנאי הגינה בכל מקום

גודל ושטח הגינה הוא אלמנט חשוב בתכנון שלה, שכן היא דורשת עיצוב ותכנון על פי השטח שלה. גינה קטנה תדרוש עיצוב אחר מאשר גינה גדולה. אך כל גינה יכולה לצאת בסופו של דבר כמו מתוך ציור ולהראות במיטבה. תוכלו לבקש מכל מי שיעצב לכם את הגינה שיתחשב ב- איך הייתם רוצים שהגינה שלכם תראה, הוא ידע כיצד להוציא מהגינה המוזנחת שלכם את המיטב שאתם תהיו מרוצים. כל מי שעיסוקו בעיצוב גינה, לא מתמחה רק בגיזום או בשתלים של צמחים, הוא מכיר את ההקמה של כל תשתית, את מערכות ההשקיה הקיימות ויודע להציב את התאורה הנכונה ועוד.

מה חשוב להוסיף לגינה?

היום על מנת לשפר את המראה של הגינה ולהתאים אותה לימינו ניתן להכניס לה דשא טבעי או דשא סינטטי, גם דק מעוצב יוסיף ויקנה מסתור ונוחיות בימים חמים. ניתן לעצב על ידי אבנים מהטבע וליצור שביל מחלוקי נחל. לא כל גינה שתתרשמו ממנה תתאים בדיוק לגינה שלכם שכן יש בכל מקום תנאים שונים. חשוב לדעת מה הם האילוצים ולהתאים את כל האלמנטים לגינה שלכם, את הצמחייה הנכונה וכל מרכיב שהוא ראוי על מנת שלא יינזק מכל מזג אוויר וכל תנאי אחר.

גינון ועיצוב גינה זה מקצוע

בימינו כשתחום הגינון כל כך התפתח והפך למבוקש הוא תחום שלומדים אותו בצורה מסודרת ומתמקצעים בו. הגינון מכיל בתוכו הרבה תחומים שרצוי להכיר  ולקבל מיומנות רבה. יש אנשים שיעדיפו לעצב גינה בסגנון יפני או בסגנון טוסקני את זה יוכלו רק מעצבי גינות שביצעו עבודות כאלה בעבר ומכירים את כל האפיונים של הגינות הללו. הם יוכלו לעצב גינות מקוריות וייחודיות מסוג זה ביעילות רבה. גם עיצוב גינה אקזוטי נחשב לעיצוב מיוחד במינו. באקלים הישראלי שלנו, רצוי לאמץ את הסגנון הזה ולעצב את הגינה האקזוטית בעיצובים מיוחדים, תוך כדי שילוב אלמנטים כמו: מפלי מים, בריכת דגים או כל אלמנט שמעניק תחושה של זרימה ואנרגיה חיובית.

קרא עוד: גינת גג