עיצוב גינות – עשה זאת בעצמך

עידן האינטרנט הביא איתו גישה חדשה לעולם בשלל תחומים, גישה של “עשה זאת בעצמך”. אנחנו לא חייבים להזמין אנשי מקצוע שיעשו את הדברים בשבילנו, אנחנו לא צריכים לחכות שאיש שירות יגיע אלינו, אנחנו יכולים ללמוד בעצמנו כיצד עושים את הדברים ולעשות אותם.

דוגמה קלאסית לכך, קשורה לעיצוב גינות. עוד לפני עידן האינטרנט, רבים מאיתנו אהבו לטפל בגינה שלהם בעצמם. עבורם זו הייתה תרפיה. בימי חול בבוקר לפני העבודה, בשבת בבוקר כשכולם ישנים, יוצאים אל הגינה ומטפלים בצמחים השונים. גוזמים, משקים, מניחים זרעים חדשים ועוד.

למעשה זה מתחיל עוד קודם, בעיצוב הגינה כבר בעת בנייתה. במקום להזמין גנן או מעצב גינות, דבר שעולה לא מעט כסף, היו רבים שהחליטו לעצב את הגינה בעצמם, על פי חומרים שהם קראו וידע שרכשו עם השנים. הם קנו חול, צמחים, זרעים וכלי עבודה, וכך הם עיצבו את הגינה בהתאם לשטח שעמד לרשותם והידע שהם רכשו עם הזמן. האינטרנט, במובן הזה, עוזר לקבל עוד מידע וכלים כיצד לעצב את הגינה בצורה מרשימה. שכן, בעזרתו ניתן לראות סרטונים שונים, לראות דוגמאות לעיצוב ועוד. בעזרת האינטרנט, הרי שהגישה עשה זאת בעצמך, הפכה להיות מוחשית לכל מי שרוצה לטפל בגינה שלו, גם אם אין לו ניסיון בתחום.

עיצוב גינה – טיפים ורעיונות לעשות זאת בעצמך

חשוב לומר, השימוש באינטרנט לצורך עיצוב גינות לא בא במקום השכרת שירותיו של מעצב גינות מקצועי. המעצב יכול לבנות את הבסיס ולעצב אותה בשלב הראשוני, כשיש צורך להקים את הגינה. בשלב מאוחר יותר, כל אחד יכול ללמוד מהאינטרנט, באמצעות סרטונים ומאמרים, וכן להיעזר בפורומים וקבוצות בפייסבוק, כיצד לשנות את העיצוב, כיצד לטפל בעיצוב הקיים ולשמר אותו וכן הלאה.

האינטרנט נותן כלים כיצד לעצב את הגינה בעצמנו, אך הוא לא מחליף באופן מוחלט מעצבי גינות מקצועיים, ולו מהסיבה הפשוטה, שמדובר באנשי מקצוע שמכירים את התחום מכל זווית אפשרית, באופן כזה שהאינטרנט לא תמיד יכול לספק תחליף לכך.

לפני סיום חשוב לציין, עיצוב גינות הוא דבר דינמי. אומנם אנחנו נעצב את הגינה בהתאם לשטח שעומד לרשותנו, לכלים ולתקציב שיש לנו, אך עם הזמן אנחנו נשנה את העיצוב, גם בגלל שהגינה שלנו תשתנה בתנאי מזג אוויר ובתנאי השטח, וכן בגלל שאנחנו נרצה לייפות את המקום, לשנות אותו וליהנות מעיצובים חדשים. על כן, חשוב שנדע כיצד לנהוג ומה עלינו לעשות בשביל שנוכל לעצב את הגינה כמו שאנחנו רוצים בתקופות שונות.

קרא עוד: עיצוב גינות בפרדס חנהגינת גג