עיצוב גינות – מה צריך לדעת

ההתפתחות העצומה של עולם העיצוב בארץ בעשורים האחרונים, לא פסחה גם על תחום הגינון ועיצוב הגינות. מגמות חדשות, טרנדים, חומרי גלם, וגם סוגי וזני צמחים מאכלסים היום הרבה גינות בסגנונות שונים. עיצוב גינות יש לומר הוא הגשמת חלומם של בעלי הבית ממש כמו עיצוב הבית. כאשר מדובר בבית קרקע פרטי, אין ספק כי הגינה היא חלק מהמראה הכללי של הבית והיא זוכה להרבה מאוד התייחסות ולתכנון ועיצוב גינה, בהתאם לרצונות של בעלי הבית וכמובן בהתאמה לתנאים בשטח.

עיצוב גינות | קליפורניה

אם בעבר גינה, באשר היא, הייתה הריאה הירוקה הטבעית של הבית, ולא נעשה שום תכנון מיוחד באשר למבנה או לצמחיה שבה, הרי שהיום העיצוב מגיע עד לפרטי פרטים, כדי ליצור שפה של גינה ואמירה של טעם אישי וסגנון.

עיצוב גינות

הדשא של השכן לא יותר ירוק

אחד הדברים החשובים בעיצוב ותכנון גינה, היא שחייבת להיות התייחסות אישית לגינה המסוימת ולא- הדשא של השכן לא יותר ירוק. צריך להבין שלכל צמח, שיח ועץ יש את הדרישות הטבעיות שלו, ומה שמתאים בגינה אחת, ייתכן ולא מתאים לתנאים של גינה אחרת, לכן גם בחירה של צמחים, פרחים, עצים, דשא ועוד חייבת להתאים לתנאי השטח, לכיוון השמש ועוד.

יש היום אין סוף רעיונות של עיצוב גינות המקנות להן מבנה, תוכן ואף סדר כלשהו בשתילה ובעיצוב, שנראים לכאורה טבעיים, אבל הם בהחלט תוצר של תכנון מוקפד. אחד הדברים החשובים שאפשר לומר על גינה הוא, שהעיצוב שלה חייב לזרום ולייצר הרמוניה. ממש כמו בעיצוב בית, חשוב מאוד לשמור על האיזון, ושיהיה נעים בעין. לא לעצב גינה שתיראה מאולצת אלא טבעית וחופשיה, חלק מהטבע ולא מחוקי העיצוב. זוהי התחושה שהגינה צריכה להעניק כאשר שוהים לידה.

פיסת אלוהים קטנה – עיצוב גינות

אין ספק כי עיצוב גינה נכונה לבעלי הבית ולחצר, הופך אותה לפיסת אלוהים קטנה, אהובה ומרגיעה בעת הצורך. בבתים רבים שימוש בגינה ובחצר, הוא תכוף, מאוד. יש כאלה שעורכים ארוחות בגינה, מארחים ועוד ולכן צריך לחשוב גם על גינה פרקטית עם האלמנטים הנכונים, שיאפשרו לה להיות ידידותית לסביבה. אפשר לעצב גינה עם פינת אירוח, לתכנן גם מטבח בפינה, אם בעלת הבית עוסקת באומנות הפיסול אז הפסלים שלה יכולים לקשט את הגינה. אפשר ליצור מפל גועש, לתכנן סוכת גפנים בנוסח טוסקנה, ליצור שבילים של גינה אנגלית, לשתול צמחי תבלין, פרחי עונה ואיך לומר תרתי משמע- עיצוב גינות הוא תחום שהולך הכי רחוק והכול בו אפשרי כמו בטבע המפתיע עצמו.

תאורת גינה

תכנון וסגנון הגינה שלכם

תכנון הגינה נעשה בהתאם לרצונות של בעלי הבית, אבל גם בהתאם לתנאים בשטח. התוואי הוא הקובע איזו גינה אפשר לתכנן עבורכם. האם הבית שלכם ממוקם על הר או על מישור? מהי הקרבה אל השכנים? האם אתם רוצים נוף פתוח או גדר חיה? האם מדובר על משפחה עם ילדים שרוצה גם להציב בקיץ בריכה בחצר? יש המון שאלות שהתשובות עליהן, יקבעו את מבנה, גודל וסגנון הגינה.

קרא עוד: תאורת גינה