עיצוב גינות בסגנון שמתאים לכם!

כאשר אתם עוברים ליד גינה, אם היא תוכננה ועוצבה מראש, אתם עשויים לחוש ולגלות שהיא מעוררת בכם הרגשה מסוימת או זיכרון. אם למשל הייתם בטוסקנה וראיתם שם גינות כפריות, בהחלט תוכלו לזהות אותם גם בארץ. אתם תראו עצים ושיחים מטפסים, צמחי תבלין, פרחים בכל צבעי הקשת, ריצוף עם אבני מדרך מחוספסות ועוד, ואתם תחשבו שאתם באיטליה, בטוסקנה ממש וזה אומר שמי שתכנן להם את הגינה, הקפיד להיצמד לסגנון הטוסקני.

עיצוב גינות יפניות

כמו גינה טוסקנית אפשר לעשות עיצוב גינות יפני. כאשר תשהו בגינות האלה, תחושו באווירת השלווה שהן מייצרות ובתחושת ההרמוניה והזרימה, כי זה מה שמאפיין את הגינות האלה. אלה הן גינות “נקיות” אשר נבנות בצורה אסתטית עם התייחסות לחומרי גלם מסורתיים כמו גדרות במבוק ופנסים יפניים, אגני מים קטנים ועוד. הרעיון המרכזי הטמון בעיצוב גינה כזו, שהיא מייצגת במיקרו את הטבע והנוף היפני כמו אגמים, עצי בונסאי, עצים נשירים ועוד. כאשר מעצבים גינה בסגנון יפני, כל האלמנטים הללו משולבים בקנה מידה קטן ומוצבים בגינה, אבל הם בהחלט משקפים את הנוף הטבעי ביפן.

גינות אקולוגיות

במסגרת הגל הירוק והשמירה על איכות הסביבה, יש היום מגמה מאוד מבוקשת של גינות אקולוגיות, שמעוצבות ומתוכננות מתוך “מחשבה ירוקה”. גינה כזו תהיה בנויה בצורה ידידותית לסביבה החל מחומרי הגלם ועד לפריטים שיוצבו בגן. גינה אקולוגית תהיה גם גינה חסכונית במים, מתוחזקת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים אשר יצמצמו את הפגיעה בסביבה. ניצול המשאבים הטבעיים והשמירה על הסביבה, הם העקרונות המנחים בתכנון, עיצוב גינות וביצוען בשטח. בגינה כזו אופייני לשתול צמחי מרפא ותבלין וגן עצי ירקות ופרי, אשר מנוצלים בסופו של דבר לשימוש רצוף של בעלי הבית, ולא יעברו ריסוס או הדברה.

עיצוב גינות קטנות

גם בבתים צמודי קרקע, בהם יש חלקת אדמה קטנה, אפשר להקים גינה נהדרת, לשהות בצילה ולספוג מאווירת הרוגע והטבע שלה. היתרון בעיצוב גינות קטנות, הוא שמטבע הדברים תרתי משמע, העלות שלהן יותר נמוכה אבל הן בהחלט יספקו את אותה “תחושה ירוקה” לה אנו נזקקים כל כך מדי פעם. הדגש בעיצוב גינות קטנות הוא שאפשר בהחלט להיצמד לסגנון מסוים, בלי להתפזר לכל הכיוונים. זה כמו להיכנס לחנות שיש בה 4 מוצרים ולא אלף.גינה קטנה תעזור למקד את הסגנון ולפרק אותו לפרטי פרטים חשובים וקטנים, אם כי דווקא בגלל שאיננה גדולה חשוב מאוד ליצור את החיבורים וההרמוניה בין כל הפרטים והחלקים הירוקים בצורה מושלמת.

לסיכום עיצוב גינות חייב להיות שילוב בין הנתונים בשטח שלכם, לבין הסגנון המועדף עליכם. תוכלו לבחור בפרחים עונתיים, בריכת נוי קטנה עם דגים, סלעים, מזרקה, עצי פרי וצמחי תבלין. העיקר שיהיה יפה, מלבלב ומרחיב את הלב, כמו שגינה יכולה לעשות.

קרא עוד: תאורת גינה