עיצוב גינות באווירה כפרית

החיים העירוניים אומנם נוחים ונעימים עבור מרבית האנשים, אך באופן לא מפתיע גם אלו שחיים בערים הגדולות כמהים לחיי כפר במובנים רבים, אנחנו יכולים לראות את זה בשורה של אלמנטים אותם הם בוחרים לעצב בסגנון כפרי, הן בפנים הבית, כמו במטבח, והן מחוץ לבית, כמו בגינה.

עיצוב גינות באווירה כפרית הוא לא דבר חדש, יותר ויותר אנשים במשך השנים מנסים להעתיק את הרעיון של עיצוב גינה כפרית אל גינות עירוניות, מתוך הבנה שעיצוב זה הוא הרבה יותר שלו ורגוע, ויכול להשרות גם בתוך הבית אווירה דומה. מה עוד שעיצוב כפרי הוא יותר שמרני, במובנים שונים, מאשר עיצוב מודרני עירוני, אשר אנחנו יכולים לראות לא מעט גינות מעוצבים באופן כזה.

כשמדברים על עיצוב בסגנון כפרי, מתכוונים למספר מאפיינים אשר ניתן למצוא בעיצוב זה, חשוב לציין, לפני שנציג את אותם מאפיינים, שלא מדובר אך ורק על עיצוב גינות, אלא גם על שימוש בגידולים שונים, שמתאימים יותר לגינה כפרית, למשל, תבלינים, פירות וירקות, בדומה לאותן גינות ירק שנמצאות בלא מעט גינות בישובים כפריים.

אילו מאפיינים מתאימים לעיצוב גינות באווירה כפרית?

בראש ובראשונה, עיצוב כפרי כולל הרבה מאוד שימוש בעץ. החל מרצפת דקים, ריהוט עץ לגינה, פרגולה, שבילי עץ בתוך הגינה, וכן אדניות עץ. בדומה למטבח כפרי שמכיל הרבה ארונות עץ מרוכזים, גם הגינה הכפרית כוללת הרבה מאוד שימוש בעץ (מלא), מתוך תפיסה שזה יוצר אווירה כפרית ומשלב בגינה צבעים שונים וייחודים.

שנית, גינה בסגנון כפרי, תכלול מגוון רחב של ערוגות אשר יהיו מפוזרות בגינה במקומות שונים, וכך בכל מקום בו נעמוד או אליו נפנה בגינה, נזכה לראות ערוגות עם צמחים שונים. שוום חלק בגינה לא יישאר ריק ובוודאי שלא יהיה מקום בטון חשוף, אשר יזכיר לנו שאנחנו גרים בעיר.

שלישית, שימוש במאפייני רטרו. בשנים האחרונות ישנה תפיסה, שמאפיינים וינטאג’ ורטרו, הם מאפיינים משלימים לגינה בסגנון כפרי. זו יכולה להיות שידה קטנה וזה יכול להיות קן ציפורים ועוד.

נוסף לכך, גינה כפרית מצמצמת את שטח המדשאה לצרכים פונקציונאליים כשאת מרבית השטח תופסות הערוגות השונות. בשטח המדשאה אפשר להציב נדנדה או אלמנטים אחרים למשחקים.

יתר על כן, ריהוט גן כפרי משלב בין ריהוט עץ או ברזל קלאסי לבין ריהוט בסגנון זולה, פינות ישיבה עם כריות גדולות, ספות ישיבה ושכיבה, נדנדה זוגית, ועוד מגוון רהיטים שאפשר להיזרק עליהם בכל יום בו מזג האוויר מאפשר זאת.

קרא עוד: עיצוב תאורת גן | גנים יפנים