טיפים להקמת גינה ייחודית

מה יותר כיף מלפתוח חלון בבוקר ולהביט בגינה יפה ומיוחדת שהיא שלכם. באמצעות כמה שיטות פשוטות תוכלו ליצור לכם גינה כזו. גינה שתרגישו בה את הרוגע והיופי שאליהם אתם משתוקקים, כל זה עם מינימום תחזוקה ולבלי יותר מדי עבודה קשה.

גינה מעוצבת אמנם מתאימה לעבודה של אנשי מקצוע כמו מעצב גנים או אדריכל נוף, אבל תתפלאו שגם אתם יכולים ליצור בגינה שלכם הרבה יופי ולהפוך אותה למיוחדת. להלן מספר טיפים חשובים כדי שהגינה שלכם תהפוך לייחודית ומרנינה.

החליטו על תקציב

לפני כל פרויקט של עיצוב גינות חשוב לקבוע את התקציב שאתם מעוניינים להעמיד לצורך זה. ברגע שיש לכם תקציב מסודר תוכלו לחשב את האלמנטים וכל מה שנדרש בהתאם לו. תקבעו סכום חודשי שאתו תשתמשו בשביל לשדרג את הגינה. קחו תמיד בחשבון שלכל סכום ישנן הוצאות לא צפויות כך שתקבעו סכום הגיוני שיוכל לשאת גם הוצאה לא צפויה.

הכל מותנה במחיר

עיצוב הגינה יתבסס רובו על התקציב שברשותכם. תחלקו את הגינה שלכם לכמה אזורים ותחליטו בכל אזור מה הייתם רוצים שהוא יכיל. יכול להיות שתרצו פינת ישיבה שהיא יקרה ולכן תרצו לוותר על דשא שהוא סינתטי ותוכלו להחליף אותו בחיפוי מקרקע כמו טוף או חלוקי נחל. כמה שהתכנון יהיה מהודק וברור כך הגינה תצא יפה ומיוחדת. ניתן לבצע עיצובים מרהיבים בעזרת אלמנטים כגון: יצירת שביל דקורטיבי – ניתן לעשות זאת בשילוב של חלוקי נחל עם אבני מדרך, תחימה באמצעות ערוגות פרחים, הנחת עציצים או כדים גדולים על משטח טוף, ועוד. הגינה שלכם תראה טבעית ומאוד נעימה במחירים סבירים ביותר.

שילוב אלמנטים עיצוביים

דרך קלה ויצירתית היא שילוב אלמנטים מיוחדים בעיצוב הגינה. אלמנט מים כגון מזרקה או מפל שנובע מתוך ממסלעה וזורם בכל הגינה, בריכת דגים שמוקפת בצמחיה, אלו יכולים להעניק לגינה קסם מיוחד בעלות מזערית ובמראה ייחודי מאוד. אפשרות נוספת היא נדנדת עץ שתהפוך מיד למוקד בילוי נעים בגינה. זו גם דרך נהדרת לשפר את המראה האלגנטי והמעוצב של הגינה. לכן מעבר להיותה מקום ישיבה ומרגוע היא מוסיפה יופי ועניין לגינה. גם פסלים מעניינים יכולים להיות בתוך הגינה שלכם, פנס תאורה מיוחד ורומנטי, ספסל צבעוני או בעיצוב רטרו, וגם אופניים שאין בהם שימוש יכולים להיות משענת מעניינת לצמחים, ניתן לצבוע את האופניים בצבעי הפרחים או בצבע שהוא קונטרסט לפרחים.

קרא עוד: עיצוב גינות זן יפני | הקמת גינות גג טרופיות