השילוב המושלם של עיצוב בזכוכית לבית ולגן

זכוכית, הייתה מאז ומעולם חומר גלם מבוקש לעיצוב הבית והגן. מגמת העיצוב באמצעות זכוכית הולכת וגדלה ויותר משפחות בוחרות לשלב אלמנטריים עיצוביים מזכוכית, לשיפור מראה הבית והחוויה שהוא משרה בדרי ובאי הבית. כל עוד הזכוכית עמידה ועבה, היא תחזיק מעמד לאורך זמן ולהבדיל מכל חומר גלם אחר, הזכוכית אינה סובלת מבלאי או התיישנות. כדי לתחזק נכון את הבית שעוצב מזכוכית יש להקפיד על זהירות וזאת כדי למנוע נזקים.

זכוכיות מעוצבות – יתרונות

עבודות זכוכית לבית ולגן הפכו למבוקשות וזאת בשל היתרונות הרבים, אותם היא מאגדת בתוכה וביניהם:

  • הזכוכית היא חומר שקוף אך היא בהחלט יכולה להגיע בצבע חלבי אטום, שאינו מאפשר הצצה מעבר. הזכוכית משמשת כמבודדת אקוסטית כך שהיא יוצרת מחיצה ומונעת מעברי קול בין חדר לחדר. הזכוכית החלבית אומנם מבודדת בין חללים אך היא מאפשרת מעבר אור, כך שהתאורה מיתר החללים, מסתננת ויוצרת אפקט של חלון מואר גם אם אין חלון בחדר.
  • אין צורך בחיבורים בזמן החיפוי כך שניתן להימנע מבעיות רטיבות בקיר כתוצאה מחיבור לא טוב. שימו לב כי ביתר החיפויים, נדרש לבצע חיבורים.
  • ניקיון מהיר וקל – זכוכית הוא חומר שקל עד מאוד לנקות וזו כשלעצמה הסיבה, שרבים בוחרים לבצע עבודות זכוכית לבית על פני חומרי גלם אחרים.
  • צבעים עשירים – להבדיל מעשורים קודמים, ניתן כיום למצוא חיפויי זכוכית בצבעים רבים ומגוונים ובהתאמה אישית לעיצוב אותו אתם מבקשים לעצמכם.
  • תחזוקה – התקנת חיפוי זכוכית לא דורש השקעה של שעות רבות בתחזוקה, כך שניתן להמשיך במהירות את שגרת היום יום.

המראה היוקרתי לביתכם

שימוש בחיפוי זכוכית או זכוכית כחומר גלם בפני עצמו, מקנה לבית מראה יוקרתי, מהודר ומודרני. כשאתם ניגשים לבחור עבודת זכוכית בין אם אלו הם מקלחונים, חלונות ועוד, יש לקחת בחשבון את העובדה, שחומר הגלם שתבחרו יישאר איתם לאורך זמן ועל כן יש לבחור אותו בקפידה ולא בשל גחמה או טרנד חולף.

בתהליך העבודה, עוברת הזכוכית תהליך הנקרא חיסום וזאת כדי לאפשר חיפוי עמיד וחזק שאינו נוטה להישבר בקלות, כך שאם חשבתם כי זכוכית היא שבירה כמו המראה התלויה בביתכם, הרי שכדאי להבין שלא כך הדבר – כבר בשלב היצור עוברת הזכוכית טיפול מקיף המונע סיטואציה זו.

תאורה ועבודות זכוכית

מרבית מעצבי הפנים (אך לא רק), מבינים כי עיצוב בזכוכית משתלב באופן מרהיב עם התאורה בבית. זכוכית מאפשרת את הניצול הטבעי של האור מהחוץ, כך שהיא מעניקה לבית מראה מואר וטבעי. החיפוי מהזכוכית, יכול לבוא לידי ביטוי בכל אחד מהחללים בבית, החל מהמטבח, דרך הסלון ועד חדרי השינה ומה שביניהם. אם בחרתם לעצב את ביתכם או גינתכם בחיפוי זכוכית, בקשו לעבוד עם בעלי המקצוע המובילים בתחומם ולעולם אל לכם להתפשר על הפחות מהטוב ביותר.

קרא עוד: תאורת גינה