גינות מעוצבות

שנים עבדתם קשה בשביל להגיע לרגע בו אתם יכולים לקנות בית משלכם, בית פרטי עם גינה. יש הרואים בכך את התגשמות החלום הישראלי. אך לא מעט אנשים נרתעים מכך ולו מסיבה אחת, הם יודעים שעם הגשמת החלום של רכישת בית עם גינה, מגיעה גם עבודה קשה של עיצוב הגינה והתחזוקה שלה.

סביר להניח שאם השקעתם כל כך הרבה כסף ועבדתם קשה בשביל להגיע ליום בו תוכלו לרכוש בית עם גינה, אז אתם לא תרצו להשאיר אותה מוזנחת ולא מטופלת. בשביל שתוכלו ליהנות ממנה, לפתוח את הבוקר עם ארוחה טובה בגינה, לארח בה חברים ובני משפחה, לתת לילדים לשחק או אפילו רק בשביל לגדל צמחים ותבלינים שונים, אתם תצטרכו לעבוד קשה בשביל לשמור על גינה מעוצבת בצורה נעימה ואפקטיבית.

כיצד שומרים על גינה מעוצבת בצורה נכונה ופשוטה?

האמת היא, שאתם לא צריכים לעשות הרבה בשביל שהגינה שלכם תהיה מעוצבת. מאחר והזמן שלכם יקר, אתם יכולים לשכור גנן שיגיע פעם בשבוע, פעם בשבועיים וידאג לתחזק את הגינה שלכם.

אתם יכולים גם להחליט על תחזוקה ועיצוב מינימאלי, מסוג הדברים שאתם יכולים לעשות בסופי שבוע. גיזום ענפים, כיסוח דשא, השקיה, סידור הערוגות, דברים בסיסיים שלא דורשים הרבה מאמץ מצידכם וגם לא דורשים מכם עלויות גבוהות.

עם זאת, בשביל לשמור על גינה מעוצבת אתם כן צריכים לדעת היכן להשקיע וכיצד. יש אלמנטים מסוימים שחשוב מאוד לשים לב אליהם, כי הם משפיעים על האופן בו הגינה שלכם תהיה מעוצבת. חלק מהאלמנטים הם כאלה שאתם צריכים לבחור כבר כשאתם מעצבים את הגינה בפעם הראשונה עם בניית הבית.

בין היתר מדובר על אלמנטים כמו סוג האדמה עליה יושבת הגינה שלכם, סוג הצמחים שאתם יכולים לגדל בה (בהתאם לתנאי מזג האוויר ותנאים של אור וצל), אמצעי תאורה, אמצעי השקיה, שטח הגינה והחלוקה שלה, וכן חשוב שתקבעו מה חשוב לכם יותר, אילו דברים הם בעיניכם מהותיים בשביל לעצב את הגינה כפי שאתם רוצים, ואילו דברים פחות חשובים עבורכם. כך תוכלו לעצב אותה בהתאם לחזון שלכם.

מדוע משתלם להשקיע בעיצוב הגינה?

מיותר לומר ובכל זה נדגיש, שגינה מעוצבת היא לא רק עניין של חזות המבנה אלא היא דבר שיכול לעשות טוב על הנשמה. אם תקומו בבוקר, תפקחו את העיניים ותגלו גינה מעוצבת, תרגישו הרבה יותר מאשר אם תתעוררו ותגלו גינה פראית ולא מעוצבת. אז בשביל התחושה הפנימית שלכם, עדיף לכם להשקיע זמן וכסף בעיצוב הגינה.

קרא עוד: תכנון גינות | עיצוב גינות גג