בניתם דק חדש בבית? זה הריהוט שמתאים לכם

הדק הפך לכוכב על בחצר הבית. לדק יש איכויות רבות ויתרונות רבים, הוא מגיע במגוון גוונים, עיבודים ועיצובים ובכוחו לשדרג משמעותית את המראה והפונקציונליות של סביבת המגורים. ניתן לבנות במהירות יחסית דק עמיד והוא יעניק מסגרת לבית, יוסיף שטח לאירוח או לישיבה נוחה בחוץ והכל במינימום תחזוקה תוך העלאת ערך הנכס.

ברגע שתבחרו את הדק נחשק, תוכלו ליהנות מזמן איכות תחת כיפת השמיים או הפרגולה. השלב הבא אחרי הדק הוא בחירת ריהוט גן שישתלב עם הדק החדש והיפה שלכם.

לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם בבחירת רהיטים לחוץ מהיבטים שונים: חומרים, דגמים, סגנונות וכן כיצד לבצע התאמה ומה חשוב לדעת על הרהיטים שיוצבו על גבי הדק.

הסגנון קובע

החליטו האם תרצו שהרהיטים יהיו בסגנון המשלים של הדק. כלומר, מעץ או ראטן או להפך – מאלומיניום וכך יעמדו בסגנון עיצובי מנוגד לדק. רהיטי עץ בעלי מאפיינים חיוביים רבים. מדובר בחומר טבעי המשתבח עם הזמן ומזדקן באלגנטיות, הוא חומר נעים למגע, נושם וידידותי לסביבה, חזק ויציב. עם זאת, חשוב להקפיד על עץ איכותי ולוודא שהוא קיבל חיזוק בדמות לכה, שמן או צבע שמעניקים לו עמידות גבוהה יותר בפני מגע עם מים, בתנאי לחות, רוחות וכדומה. עץ טיק נחשב לעץ יוקרתי מאוד בעל מראה מושך ובולט במיוחד בין העצים השונים.

ראטן הוא חומר פופולרי נוסף שיכול להתמזג באופן הרמוני עם הדק שלכם. יש שני סוגים של ראטן: מעץ טבעי אקזוטי בעל תכונות דומות לעץ מבחינת יציבות, חוזק, אסתטיקה ויש ראטן סינטטי שעשוי למעשה מחומר פלסטי מלאכותי שנחשב זול יותר אך גם רגיש יותר לפגעי הזמן ולהשפעות האקלים. ניתן לבחור רהיטי עץ מאלומיניום, שנפוץ ברהיטי גן בפני עצמו או בחיבור מיוחד עם ראטן. למשל, כיסא משלדת אלומיניום עם מעטפת ראטן וכדומה. לאלומיניום יש יתרונות רבים שהופכים אותו למבוקש בתחום: הוא קל משקל ולכן פשוט לניוד, אך הוא גם חסון ועמיד בפני מים ורוחות וניתן ליצור ממנו היום המון עיצובים מיוחדים, אפילו דמוי עץ. אם בחרתם עיצוב מאלומיניום ששמר על מראהו המקורי של החומר הרי שיתקבל מראה מנוגד ומעניין בין הדק לפריטים המתכתיים.

מתחזקים את הדק

מבחינה פונקציונלית, רהיטי אלומיניום עשויים לפגוע בדק אם לא דואגים לכך שהרגליים שלהם תהיינה רכות יותר. ניתן להוסיף רגלי לבד שיגנו על הדק מפני שריטות על ידי הרהיט. היות ואתם מן הסתם רוצים לתחזק את הדק שלכם בקלות על ידי ניקוי, תצטרכו לדאוג להזזת הרהיטים מעת לעת. זו הסיבה שחשוב לבחור לדק רהיטי גן קלי משקל או כאלה המתקפלים זה לתוך זה על מנת לבצע ניקוי יסודי בנוחות ובקלות.

בחרו ריהוט לפי הצרכים: פינת אוכל נפתחת לארוחות, מערכת ישיבה נמוכה לאירוח עם שולחן קפה וכורסאות תואמות, ערסלים מפנקים, סט בעל קווים עגולים יתאים למרפסת דק מלבנית שכן הוא “ישבור” את הקווים הישרים או אם תרצו הפוך – לחדד ולהדגיש את הקווים הישרים, בחרו מערכת אורכית. החליטו באיזו קומפוזיציה למקם את הרהיטים על גבי הדק. התייחסו למדרגה או למרווח בין הדק לגינה וכן לדלת הכניסה לבית. מקמו את הרהיטים במרחק כדי שתוכלו לאפשר תנועה חופשית מבלי לחסום את הגישה פנימה או החוצה וגם הקפידו על סידור שיאפשר ישיבה נוחה על תשתית ישרה.

כפי שהשקעתם באיכות הדק, בהתקנה שלו ובתחזוקה שלו, כך חשוב שתשקיעו בבחירת רהיטי גינה מתאימים שישרתו אתכם נאמנה לאורך שנים ארוכות.

קרא עוד: תאורת גינה מותאמת לדק