3 טיפים לעיצוב הגינה בדירת גן חדשה בקריות

בכל הבתים והדירות הצמודים לקרקע לעיצובה של הגינה יש חלק לא מבוטל ברושם הכללי שיוצר המבנה, אבל, בדירת גן, כאשר הכל צפוף הרבה יותר, לגינה ולטיפוחה ישנה חשיבות מיוחדת. יחד עם זאת, בעת טיפוח הגינה של דירת הגן שלכם, אתם עשויים להיתקל באתגרים שונים, אשר טיפוח הגינה בבית פרטי (או אפילו בדו משפחתי) איננו מזמן לדייריו.

לנוחותם של דיירי דירות הגן הרוצים להפוך את חייהם לירוקים יותר, ריכזנו שלושה טיפים טובים, שבמישרין ובעקיפין מתמודדים עם האתגרים הללו.

דירות גן למכירה בקריות – הגודל לא קובע

לרוב, הגינות בדירות גן קטנות באופן ניכר מגינותיהם של הבתים הפרטיים, מה שמצריך התארגנות שונה במקצת. ניתן “להגדיל” את הגינה באמצעות שימוש בקווים מעוגלים והימנעות מקווים ישרים או זוויות חדות. למשל, שבירת קווי השביל מישרים למעוגלים, יכולה ליצור אשליה אופטית של גינה גדולה יותר. דוגמה נוספת – ריהוט פינת הישיבה בריהוט אוורירי יותר לעין (כמו ראטן או אלומיניום) ולא ברהיטי עץ מלא “וכבדים” לעין, יכול לגרום לתחושת של מרחב גדול יותר. כך, שכאשר מוצעות לכם דירות גן למכירה בקריות, בעפולה או בפתח תקווה, אינכם צריכים להירתע מהמחשבה שמא הגינה תהיה קשה יותר מהרגיל לעיצוב.

קבעו לעצמכם תקציב והקפידו לעמוד בו

קל מאד להיסחף, במיוחד כאשר מדובר בתחביב מהנה ומתגמל כמו עיצוב הגינה. פה כד, שם נדנדה, פה מיטת שיזוף, שם גמד גינה, ואופססס… הלכה לכם משכורת חודשית על דברים שלא היו בתקציב שלכם. כך שעם כל העונג בדבר, תכננו את הגינה מראש, ערכו לעצמכם רשימה של ציוד, ריהוט וכלים להם תזדקקו, והשתדלו שלא לחרוג ממנה. הקפידו לתכנן כל מהלך שלכם, תוך התחשבות בצמחים העונתיים ומתוך ניסיון לבצע הערכה ותכנון מקיפים ככל האפשר. נכון, שגיאות עלולות להתרחש, אבל כשמדובר בגינון, קל מאד לתכנן את הכל מראש.

הדרך בה תתייחסו לגינתכם, תקבע את הדרך שבה ינהגו בה גם האחרים

במקרים רבים, לאחר שוך ההתלהבות הראשונית, “נגמר הסוס” ובעלי הגינה מפסיקים לטפח אותה. מאחר ודירת גן נמצאת בקומת הקרקע של בית משותף, השכנים בבניין עוברים על יד הגינה שלכם, כשהם יוצאים לעבודתם, שבים ממנה וכד’. אנחנו כבר לא מדברים על המפגעים הממשיים שעלולה לייצר גינה מוזנחת (כמו עכברים, עכברושים, נחשים, יתושים ומזיקים אחרים), אלא על כך שהשכנים יתייחסו אל הגינה המוזנחת שלכם כאל פח הזבל השכונתי, ישליכו לתוכה פסולת מכל הסוגים, שקיות אשפה שהם מתעצלים ללכת איתן עד הפח וכד’. גם בשכונות המתורבתות יותר, גינה עזובה נתפשת כשטח הפקר. כך שגם אם מתחשק לכם מאד להתעצל ולהפסיק לטפח את הגינה, אל תעשו זאת, אלא הקפידו לתחזק אותה באופן קבוע.