עיצוב גינות בדירות גן

אם נערוך סקר בקרב הציבור הישראלי נגלה שהחלום של מרביתם הוא לחיות בדירת גן, דירה פרטית עם גינה משלהם, אותה הם מעצבים על פי דמיונם וממנה הם נהנים מדי יום בצורות שונות. זה החלום הישראלי החדש-ישן, דירת גן.

בשביל להחזיק דירת גן מטופחת צריך להיעזר, בין היתר, בצוות גינון אשר ידע תחילה כיצד לבנות את הגינה ולעצב אותה
בשלב הראשון וכיצד לשמור על העיצוב שלה לאורך זמן, לפחות עד שנחליט לשנות אותו בבוא העת. כעת עולה השאלה, מה צריך לדעת בשביל עיצוב גינה בדירת גן וכיצד אפשר לעצב אותו כמו שאנחנו חולמים.

מה צריך בשביל עיצוב גינה של דירת גן?

קיימים מספר שלבים בעיצוב גינה של דירת גן, אנחנו נתייחס לכל שלב כעת, נסביר מדוע זה חשוב להתייחס לשלבים האלה וכיצד זה מתבצע.

בשלב הראשון יש לבחון את השטח שעומד לרשותנו, כלומר שטח הגינה בו נוכל להשתמש ואותו אנחנו בוחרים לעצב. יש לקחת בחשבון שלא כל שטח הגינה יתאים לעיצוב, שכן בחלקים מסוימים נצטרך לעשות שימושים אחרים.

בשלב השני, יש לבחון את סוג האדמה שעומדת לרשותנו, ובהמשך את תנאי מזג האוויר במקום ובכלל מה הם תנאי השטח באופן כללי. כך נדע עם אילו חומרים אנחנו יכולים לעבוד, מה עומד לרשותנו. זה יאפשר לנו לתכנן את המשך העיצוב.

בשלב השלישי, נבנה תוכנית לתכנון ועיצוב הגינה בדירה. התוכנית צריכה לכלול את השטח בו נשתמש, הצמחים והעצים אשר אנחנו רוצים שיהיו בגינה, היכן תהיה פינת הישיבה, איזה חלק מהשטח יהיה מוצל ואיזה יישאר פתוח, היכן נמקם את פנסי התאורה, ועוד. שלב זה ניתן לבצע רק אחרי שיש בידינו את כל הפרטים לתכנון ועיצוב הגינה מהשלב הקודם.

בשלב האחרון נבצע את כל התהליך, כשעלינו לקחת בחשבון שייתכן ובמהלך העבודה נגלה שדרושים שינויים או שנרצה לבצע אותם על דעת עצמנו.

אילו עיצובים יכולים להתאים לדירת גן?

הכל תלוי בשאלה, מה גודל הגינה שעומדת לרשותנו וכיצד אנחנו רוצים להשתמש בה. יש אנשים שבוחרים להשתמש בגינה אך ורק לנוי ולגידולים, אז העיצוב יהיה פקטור של אפשרויות העבודה שלנו בשטח.

מצד שני, יש מי שמעדיף להשתמש בגינה לצרכים מגוונים, כגון משחקים, אירוח, יש מי שרוצה גם לשלב בגינה בריכה, ואז כל העיצוב יתבצע באופן כזה, שהשטח העיקרי של הגינה יהיה פנוי למה שאנחנו רוצים, בעוד אזורים שוליים או אזורים שמתחמים את הגינה, ישמשו אותנו לגידולים שונים.

קרא עוד: עיצוב בריכות נוי | הקמת גינות גג